Je asi zbytečné vyzdvihovat, proč je třeba aktualizovat operační systém. Internet je dnes semeništěm a podhoubím pro tisíce různých modifikací virů a škodlivého software a včasné aktualizace pomohou spolu s antivirovým programem výpočetní techniku dostatečně zabezpečit.
windows ikona
Nejnovější verze operačního systému od firmy Microsoft s názvem Windows 10 prošla během svého vývoje již řadou menších aktualizací, v jarním období roku 2018 vývojáři připravují větší aktualizační balík, který získal přízvisko velice trefné – Spring Creators Update. Společnost Microsoft nevydala prozatím žádná oficiální prohlášení, ovšem nějaké informace již na veřejnost unikly a dá se očekávat v horizontu týdnů až několika měsíců, že základní softwarová výbava počítačů a mobilních zařízení nějakou větší záplatu získá.
pozadí windows

Aktualizace se zaměří na boj s viry a přinese uživatelům i nové kreativní možnosti

V loňském roce na podzim vydal Microsoft také objemnější aktualizaci s mnoha vylepšeními, která se soustředila především na tvořivou část populace. Změnu jsme mohli zaznamenat u aplikačního rozhraní Fotky, nyní je možné využívat ji také jako střižnu filmů a videosekvencí. Tato inovace jistě potěšila miliony uživatelů, kteří tak mohou ušetřit za speciální software od jiných výrobců. Pro ty, kteří si rádi hrají se svými daty, může sloužit i modulátor 3D efektů, různé zajímavé přechody uvnitř videa a nová série fontů.
windows na obrazovce
Balík aktualizací se také zaměřil na zlepšení antivirové ochrany, stažení podzimní aktualizace má značný význam např. už kvůli vylepšení zabezpečení Windows Defenderu. Ten detekuje tzv. ransomviry, což jsou jedny z nejnebezpečnějších typů škodlivých kódů. Ty mohou zablokovat zásadní funkce v operačním systému a požadovat po oběti zaplacení výkupného.
Zda bude v jarní aktualizaci Windows 10 i tzv. časová osa, zatím nevíme. Na tento produkt se těší velké množství uživatelů, půjde o speciální funkci, která umožní lidem nahlédnout v reálném čase zpět a zjistit, co se na počítači provádělo například před několika hodinami, dny i týdny. Časová osa se údajně dá prodloužit až o několik měsíců zpět.