V naprosté většině aktivit a starost i radostí hrají samozřejmě matky hlavní roli. Ale jsou také některé věci, které umí tatínkové našich dětí stejně dobře ba lépe. Které to jsou?
dítě vzhůru nohami
·         Nechte tatínka, ten se postará
Někteří otcové inklinují ke starosti o děti více než jiní, to závisí čistě na povaze otce. Bylo to tom napsáno mnoho studií a nelze říct, z jakého muže bude jaký otec, to skutečně závisí na přístupu jednotlivých mužů a také na tom, jak se společně domluvíte. A nebudeme si nic nalhávat, velkou roli hraje i finanční situace rodiny.

Skopičiny, na to ho užije – otcové si umí jednoznačně s dětmi lépe hrát. Vytvářejí lepší program pro děti, umějí je zabavit dobrodružstvími, na které mají matky strach. Mohou děti houpat, stavět s nimi bunkry ze sněhu, mohou se s nimi pouštět do nebezpečnějších her, než jaké vymýšlejí maminky, posedlé bezpečností svých dětí. Otcové jsou zkrátka dobrodruzi, kteří své děti vychovávají trochu volnomyšlenkářsky. Pravda, ne vždy správně odhadnou schopnosti dětí a občas se může stát, že své hry přeženou.

Umějí lépe zvládnout zranění dítěte – od obyčejného škrábance až po zlomenou nohu. Muži si umění zachovat vážnou tvář, umí dítě uklidnit a zároveň mu říct, že je statečné. Pokud se stane něco méně vážného, naučí dítě brát všechno sportovně. Z žádného odřeného kolena si nedělají velkou hlavu, vždyť kolik boulí a modřin a odřenin ještě bude mít…!

Umějí lépe číst pohádky – ne tedy že by byli zdatnější čtenáři, ale poslouchat vašeho partnera, jak mění hlásky, a jak napodobuje nejrůznější zvuky a také jak vytváří atmosféru pohádky, je nezapomenutelné a neopakovatelné. I vy to zbožňujete, přiznejte se.
sledování dalekohledem
Umějí si lépe užít všechny horské dráhy a autodromy – čím šílenější atrakce, tím lepší. Vyblbnou se vaše děti i váš partner. Vy alespoň máte klid na schůzku s kamarádkou nebo na svůj oblíbený seriál.