Užívat si spánek je přáním snad každého člověka. Přeci jenom spánek nám dává energii do všedních dní, a proto potřebujeme kvalitní lůžko, které nám umožní kvalitně spát. Pokud nyní přemýšlíte o kontinentálních postelích, určitě vás zajímá, co vám mohou tato lůžka nabídnout, v čem jsou lepší než klasická manželská lůžka.

postel

Základní rozdíl je možné vidět především ve výšce celého lůžka. U kontinentálních postelí je výška opravdu tím hlavním parametrem, podle kterého poznáte, že se jedná o tento nábytek. Tímto se značně liší od ostatních lůžek, u nichž je tendence spací rovinu spíše snižovat než zvyšovat. Zvýšení polohy spaní však rozhodně není nic špatného. Tato lůžka nabízí mnoho výhod, díky kterým jsou tak oblíbená:

–          Jednoduché vstávání díky optimální výšce (především pro starší osoby)
–          Bohaté možnosti nastavení (matrace, rošty apod.)
–          Ve většině případů úložný prostor (pod konstrukcí)
–          Velká variabilita designů a konstrukčních řešení

Uvidíte, že i vy si tento typ lůžka oblíbíte. Jde o luxusní pocit, kdy máte všechno jako na dlani. Samozřejmě lůžka tohoto typu jsou povětšinou zařízená velmi luxusně a elegantně, a proto každé usnutí a každé probuzení bude zážitek sám o sobě. Rozhodně se tedy vyplatí popřemýšlet o tomto typu lůžka, neboť vám má rozhodně co nabídnout.

ložnice

Jak vybrat správné lůžko?

Tím nejdůležitějším aspektem při výběru postele není jeho vzhled, jak si mnozí myslí. Nejdůležitější bude naprosto vždy kvalita matrace, která musí být dostačující a vyhovující. Někteří lidé mají raději tvrdší matrace, někteří naopak měkčí, a proto byste měli sami zjistit, co vyhovuje nejvíce vám a dle toho se zařídit.
Jakmile vyberete všechny tyto dílčí prvky, můžete se pustit do výběru vzhledu, který můžete učinit dle svých obvyklých zvyklostí. V závěru si tedy pořídíte postel, kterou si zamilujete na velmi dlouhou dobu dopředu.